قیمت سنگ کف حیاط، پارکینگ، باغ و سالن پذیرایی

قیمت سنگ کف (floor stone) پارکینگ، حیاط خانه و ویلا، سالن پذیرایی، آسانسور، لابی، کف باغ و سرویس بهداشتی به جنس سنگ و ابعاد برش (80×80 یا 60×60) بستگی دارد. ابعاد بزرگ‌تر، قیمت بالاتری دارند. سنگ گرانیت، سنگ چینی (کریستال)، مرمریت و مرمر از جمله سنگ‌های مورد استفاده به عنوان کف هستند. تراورتن اغلب برای نما استفاده می‌شود اما به عنوان سنگفرش و تایل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسته به اینکه کفپوش را برای چه کاربردی می‌خواهید، انتخاب سنگ متفاوت خواهد شد. برای محیط های بسته همۀ سنگ‌های مذکور قابل استفاده است. اما در محیط های باز، مرمریت و سنگ چینی را از گزینه های انتخابی خود حذف کنید. سنگ کف طرح دار با ابعاد بزرگ از جنس مرمر، لوکس‌ترین گزینه خرید سنگ برای کف پوش سالن‌های پذیرایی و لابی‌هاست. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاورۀ تخصصی، با ما تماس بگیرید: 66396090-021.

قیمت سنگ کف

قیمت سنگ کفپوش به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 1. نوع سنگ اولین عامل و مهمترین عامل در تعیین قیمت است. سنگ مرمر گران ترین و مرمریت ارزان‌ ترین سنگ کف برای فضاهای داخلی ساختمان محسوب می‌شوند.
 2. میزان ساب و صیقل سنگ.
 3. میزان رگه های موجود در آن.
 4. برند سنگ.
 5. میزان جذب آب سنگ.
 6. ابعاد و ضخامت سنگ کف.
 7. نوع کاربری و هدف استفاده.
 8. ضد آب کردن (uv یا همان اپوکسی) سنگ‌های تراورتن و مرمریت که باعث بالا بردن ماندگاری سنگ و در نتیجه افزایش قیمت آن می‌گردد.
 9. توری اپوکسی پشت سنگ: این توری سبب افزایش چسبندگی سنگ شده و مقاومت آن را در برابر نیروها و تنش‌های خمشی افزایش می‌دهد.
 10. مقاومت فشاری و سایشی سنگ؛ سنگ کف به دلیل تردد زیاد، همواره در معرض فشار و سایش قرار دارد. بنابراین، در زمان خرید، حتماً به موضوع را مد نظر داشته باشید. هرقدر مقاومت یک سنگ در برابر فشار و سایش بیشتر باشد، به لحاظ قیمت بالاتر است و البته گزینه مناسب‌تری برای استفاده به عنوان کفپوش خواهد بود.

کوهِ سنگ تأمین کنندۀ انواع سنگ های ساختمانی لوکس، معمولی و ارزان قیمت است. جهت استعلام قیمت سنگ کفپوش و دریافت مشاوره حرفه‌ای قبل از خرید و در نتیجه انتخابی ایده آل و ماندگار، با ما تماس بگیرید: 09197562272؛ 66396090- 021؛ کوهِ سنگ، سیگنالِ مثبتِ سنگ…

نوع کاربری و هدف استفاده تعیین کنندۀ قیمت سنگ کف

بسته به اینکه سنگ را با چه هدفی خریداری می‌کنید، باید جنس آن را انتخاب کنید. واضح است که اگر سنگی درجه یک و چشم‌نواز برای سالن پذایرایی خود بخواهید، باید هزینه بالاتری پرداخت کنید. در مقابل اگر سنگی با مقاومت کمتر بخواهید، هزینه‌های خرید کاهش خواهد یافت. اما نگران نباشید، می‌توانید یک سنگ کف ارزان قیمت را با خرید سنگ چینی درجه یک برای منزل خود خریداری کنید.

نکات قابل توجه برای خرید سنگ کف

 • سنگ کف سرویس بهداشتی را از نوع بسیار صیقلی انتخاب نکنید، چون لغزنده هستند.
 • در مورد آشپزخانه، به ویژه آشپزخانه هایی که با موکت یا فرش پوشیده نمی‌شوند نیز از سنگ‌های لغزنده استفاده نکنید.
 • برای کف بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و آرایشگاه‌ها سنگی را انتخاب کنید که در برابر مواد شیمیایی و شوینده‌های قوی مقاومت لازم را داشته باشد.
 • در اماکنی که رفت و آمد زیاد است، سنگ هایی را انتخاب کنید که مقاومت سایشی و استحکام بالا داشته باشند.
 • میزان جذب آب فاکتور مهم دیگری است که باید در مورد تمامی سنگ‌های کف مد نظر قرار داده شود.
 • اگر در صدد خرید سنگ کف باغ و ویلا، بازالت را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ به ویژه بازالت‌های کات بروکن.

ضخامت سنگ کف

 • سنگ کفی که برای فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌بایست دارای ضخامت 20 میلیمتر (2 سانتی متر) به بالا باشد.
 • کمترین ضخامت سنگ کف برای محیط های داخلی، مربوط به سنگ کف مرمریت آباده و مرمریت مشهد است که ضخامت آن 1.3 سانتی‌متر است.
 • برای کفپوش سالن پذیرایی، می‌توان از مرمریت ضخامت 2 سانت استفاده کرد.
 • ضخامت سنگ کف تراورتن در صورتیکه به عنوان سنگفرش استفاده شود: 3 – 6 سانتی‌متر و در صورتیکه به عنوان تایل استفاده شود: 2 – 3 سانتی‌متر باشد.

به طور کلی، برای کف، ضخامت معمول از 2 سانتی‌متر شروع می‌شود. اما بسته به نوع سنگ و بخشی که قرار است سنگ در آنجا استفاده شود، ضخامت ها اندکی متغیر می‌گردد.

سنگ کف چیست؟

به سنگ هایی با ابعاد و ضخامت خاص که جهت پوشاندن کف بخش‌های مختلف ساختمان مثل حیاط و پارکینگ استفاده می‌شود، سنگ کف (floor stone) می‌گویند. بسته به مکانی که قرار است کفپوش شود، سنگ‌های کف به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 1. سنگ کف فضای باز (فضای بیرونی)
 2. سنگ کف فضای داخلی (مسقف / سر پوشیده)

سنگ کف فضای باز (حیاط خانه، ویلا و باغ)

آنچه که در انتخاب سنگ‌های مورد استفاده در کف فضاهای باز مهم است، دوام و ماندگاری بالای آن است. دوام در برابر نور آفتاب، رطوبت، آب باران و برف، باران‌های اسیدی (در شهرهای پرجمعیت و آلوده)، سایش و رفت و آمدهای مکرر، انقباض و انبساط های ناشی از تغییرات مکرر دما، گرما و سرما. نکات زیر را در نظر داشته باشید.

 • در مورد فضاهای بازی که رفت و آمد زیاد است، سنگ مرمریت و سنگ چینی برای استفاده به عنوان کفپوش پیشنهاد نمی‌شود.
 • در رابطه با فضاهای بازی که رطوبت بالاست و سنگ ها در بیشتر روزهای سال در معرض بارش‌های مختلف اعم از باران و برف هستند، سنگ کف تراورتن پیشنهاد نمی‌شود.
 • در مورد فضاهای بازی که سنگ‌ها همواره در معرض انبساط و انقباض، به ویژه گرم و سرد شدن های ناگهانی هستند، مرمر را پیشنهاد نمی‌کنیم.

سنگ کف فضای داخلی (سالن پذیرایی، لابی، پله)

محدودیت هایی که برای انتخاب سنگ های کفپوش فضاهای باز وجود دارد، در مورد فضاهای بسته وجود ندارد یا حدأقل کمتر است. مثلاً بهتر است از مرمریت و سنگ چینی در فضاها و سالن هایی که رفت و آمد زیاد است، استفاده نکنید.

انواع سنگ کف

برای سنگ‌هایی که به عنوان کفپوش ساختمان ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، چند طبقه بندی وجود دارد؛ این طبقه بندی به صورت زیر است.

 1. به لحاظ جنس
 2. به لحاظ کاربرد
 3. به لحاظ محیط مورد استفاده: سنگ‌های فضای باز و سنگ‌های فضای بسته.

انوع floor stone به لحاظ جنس

 • مرمر
 • گرانیت
 • سنگ کف تراورتن
 • سنگ چینی (کریستال)
 • مرمریت
 • بازالت

انواع سنگ کف به لحاظ کاربری

 • سنگ کف پارکینگ
 • سنگ کف سالن پذیرایی
 • سنگ کف حیاط خانه و ویلا
 • سنگ کف باغ
 • سنگ کف آسانسور و لابی
 • سنگ کف مغازه
 • سنگ کف سرویس بهداشتی

سنگ کف گرانیت

از گرانیت به میزان زیادی به عنوان سنگ نما و سنگ پله استفاده می‌شود؛ استفاده از این سنگ در گذشته بیشتر هم بوده است. این سنگ مقاوم را می‌توان برای کف هم اجرا و استفاده کرد. گرانیت های طوسی رنگ بهترین گزینه هستند. گرانیت نطنز و نهبندان از جمله گرانیت های طوسی رنگ هستند. مقاومت فشاری و سایشی این دو برند بالا بوده و کمترین میزان جذب آب را دارد. بنابراین، کیفیت بالایی داشته و از دوام و استحکام بالایی برخودارند.

سنگ کفپوش مرمر

به طور کلی، مرمر حس و حال لوکس بودن به فضا منتقل می‌کند. به ویژه در مورد هال و پذیرایی و لابی ساختمان‌ها و هتل‌ها. مرمر سفید برای کفپوس سالن ها و فضاهای داخلی پیشنهاد می‌شود. مرمری را خریداری کنید که میزان رگه های موجود در آن، حدأقل باشد.

سنگ کف کوارتزیت

یکی از مستحکم‌ترین سنگ هایی که می‌توان به عنوان کفپوش استفاده کرد، کوارتزیت است. کوارتزیت یک سنگ رسوبی است که 90 درصد آن را کانی‌های کوارتز تشکیل داده‌اند. کوارتز خود یکی از مقاوم‌ترین کانی‌های طبیعی است. از کفپوش کوارتزیت بدون نگرانی (به لحاظ خوردگی و سایش) برای کف بالکن، پارکینگ، لنداسکیپ و حیاط منزل یا ویلای خود استفاده کنید.

سنگ کریستال

بیشتر سنگ های کریستال دارای رنگ روشن هستند. از این رو، گزینه هایی زیادی در این دسته وجود دارد که می‌توان برای سنگ کف استفاده کرد. از سنگ های کریستالی که درصد جذب آب شان بالاست برای سرویس بهداشتی و حمام استفاده نکنید. سنگ کریستال لایبید، الیگودرز، نیریز و ازنا، بهترین سنگ های کریستالی هستند که برای سنگ کردن کف هال و پذیرایی منازل، لابی هتل‌ها و ساختمان‌ها پیشنهاد می کنیم.

مرمریت برای سنگ پوش کف

مرمریت برای کف بخش های داخلی خانه مثل هال و پذیرایی مناسب است. در مورد حمام و توالت از این سنگ استفاده نشود. مرمریت ایرجی، صلصالی، آباده، اداوی و هرسین، پیشنهاد ما به شما برای اجرای سنگ کف سالن پذیرایی منزل شماست.

سنگ کف تراورتن

تراورتن عمدتاً به عنوان سنگ نما استفاده می‌شود. اما می‌توان از انواع باکیفیت آن برای کف هم استفاده کرد. اگر تمایل به استفاده از این سنگ برای اجرای کفپوش دارید، انواعی را خریداری کنید که با رزین پوشیده شده اند. رزین کمک می‌کند تا میزان جذب آب سنگ کاهش یابد و به این ترتیب طول عمر و دوام آن بالا رود.

سنگ کف سالن پذیرایی

سالن پذیرایی یکی از مهمترین بخش های داخلی ساختمان هاست. استفاده از متریال ساختمانی باکیفیت و زیبا، در چشمگیر شدن این بخش و در نتیجه فضای داخلی ساختمان، بیشترین تأثیر را دارد. پیشنهاد ما برای سنگ کف سالن پذیرایی، انتخاب و خرید سنگی لوکس، با کیفیت و درجه یک است. زیرا کفپوش زیبا و لوکس، باعث می‌شود تا دیگر وسایل منزل یا محیط کارتان نیز زیباتر دیده شوند و بیشتر به چشم آیند. یک سنگ کف لوکس و زیبا، سال‌های سال برای شما ماندگار است؛ بنابراین، حتی اگر هزینه بالایی بابت آن بپردازید، خیال‌تان راحت است که نیازی به تعویض مجدد و پرداخت هزینه‌های بعدی نیست و این برای شما مقرون به صرفه خواهد بود.

مرمر سنگی لوکس برای کف سالن پذیرایی و لابی

سنگ های لوکس در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف موجود است. شما می‌توانید بسته به طراحی داخلی خاصی که برای منزل یا محیط کار خود در نظر گرفته‌اید، یا حتی بسته به رنگ مبلمان و پرده سالن، سنگی متناسب انتخاب کنید. سنگ مرمر برای سالن هایی که رفت و آمد زیادی دارند و در عین حال لازم است تا بسیار لوکس جلوه کنند، پیشنهاد ما به شماست. این سنگ در رنگ‌های سفید و سبز موجود است. سفید رنگی خنثی و همه فن حریف است و با تمامی طراحی های داخلی اعم از کلاسیک و مدرن همخوانی دارد. مرمر سبز برای فضاهایی که با سبز زیتونی – طلایی، سفید و کرم رنگ بندی شده اند، مطابقت دارد. حتی با رنگ مشکی نیز می‌تواند یک فضای شیک ایجاد کند.

گرانیت درشت بلور برای کف سالن پذیرایی و لابی

گرانیت درشت بلور به ویژه گرانیت‌هایی که کانیهای میکای درشت بلور دارند، از دیگر گزینه‌های پیشنهادی ما به شما برای استفاده در کف سالن پذیرایی است. وجود میکای درشت بلور، حالت براقیت به سنگ می بخشد و جلوه و زیبایی آن را دو چندان می‌کند. با توجه به اینکه گرانیت سختی و ماندگاری بسیار بالا و خوبی دارد، در مورد سالن های پذیرایی و لابی‌هایی که رفت آمد در آن‌ها زیاد است، پیشنهاد می‌شود. وجود رنگ های متنوع گرانیت، اعم از سفید، طیف های مختلف طوسی، صورتی و هلویی دست شما را برای انتخاب و سِت کردن با دکوراسیون داخلی موردنظرتان باز نگه داشته است.

بازالت سنگ کف مناسب برای پارکینگ

اگر برای سنگفرش پارکینگ به دنبال خرید سنگی با رنگ تیره هستید و در عین حال مقاومت سنگ‌ها در برابر اصطکاک برایتان مهم است، ما بازالت را به شما پیشنهاد می‌کنیم. شما می‌توانید از بازالت‌های شیاردار استفاده کنید. وجود شیار بر سطح این سنگ، اصطکاک لازم را ایجاد کرده و از لغزش و لیز خوردن در حین رفت و آمد، جلوگیری می‌کند. این سنگ را می‌توانید در انواع رنگ‌های مشکی، خاکستری و طوسی خریداری کنید و به صورت ترکیبی، در کف پارکینگ استفاده کنید. بازالت سنگی بسیار محکم و بادوام است و سال‌های سال برای شما کار می‌کند. گزینه دیگر، تایل‌های سنگ مالون است که برای پارکینگ باغ‌ها و ویلاها استفاده می‌شود.

سنگ کف برای باغ و ویلا

بهترین گزینه برای سنگفرش باغ و ویلا، سنگ لاشه و مالون است. این سنگ‌ها در رنگ‌های متنوع و اندازه‌های مختلف وجود دارند. بنابراین، می‌توانید آن‌ها را به نحوی در کنار هم بچینید که در نهایت طرح‌های مختلف و متنوعی ایجاد شود. این سنگ‌ها سال‌های سال برای شما کار می‌کنند. سنگ لاشه بازالت با تراکم بالا، به دلیل سختی و استحکام بسیار خوبی که دارد نیز یک گزینه مناسب برای خرید سنگ کف باغ و ویلا محسوب می‌شود. گزینه پیشنهادی دیگر، سنگ لوح (سلیت) است؛ سنگی مستحکم با بافت ریز که معمولاً برای سنگفرش باغ و ویلا استفاده و اجرا می‌گردد. اگر ویلا و باغ شما در منطقه‌ای با رطوبت بالا و بارش فراوان است، خرید سنگ‌هایی که از جنس آهک هستند را پیشنهاد نمی‌کنیم.

مزایا و معایب

مزیت های سنگ کف

 1. در زیبایی و چشمگیر کردن فضای ساختمان و محیط نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری دارد.
 2. با انتخاب انواع روشن‌تر، ساب پذیرتر و صیقلی‌تر سنگ‌های کفپوش، به راحتی پایۀ فضای لاکچری و لوکس خانه خود را خلق کرده و قدم اصلی و اول را برداشته‌اید.
 3. قابلیت شستشو و تمیز کردن دارند و نظافت آن‌ها آسان است.
 4. دوام و ماندگاری بالا و طولانی مدت داشته و این به لحاظ اقتصادی نیز برای مالک مقرون به صرفه است.
 5. برخلاف کفپوش های شنی، کفپوش‌های سنگی گرد و خاک یا غباری ایجاد نکرده و از این رو به تمیز ماندن محیط کمک می‌کند و مانع ایجاد آلرژی می‌شود.
 6. طرح‌ها و رنگ‌های مختلف برای سلیقه‌های مختلف وجود دارد.
 7. دست شما برای انتخاب نوع سنگ سازگار با محیط و فضای مورد استفاده‌تان باز است.
 8. دسترسی به خرید سنگ کفپوش آسان است و به دلیل تعدد و تنوع معادن سنگ در ایران، قدرت انتخاب بالایی دارید.
 9. استفاده از سنگ برای کفپوش سالن پذیرایی گزینه‌ای بسیار مناسب برای اقیلم‌های گرمسیری است. زیرا ذات طبیعی سنگ‌ها خنک است.

معایب

 1. سنگین بودن.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت سنگ کف حیاط، پارکینگ، باغ و سالن پذیرایی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت سنگ کف حیاط، پارکینگ، باغ و سالن پذیرایی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *