قیمت انواع سنگ نما ساختمان سفید، ساده و رومی

قیمت هر متر مربع سنگ نما داخلی و خارجی ساختمان اعم از سفید ساده، تراورتن، گرانیت و سنگ نمای رومی، بسته به عواملی مانند نوعِ سنگ، ابعاد سنگ و برش و فراوری سنگ متغیر است. طبیعی یا مصنوعی بودن سنگ نیز بر قیمت مؤثر است. از میان سنگ‌های طبیعی، سنگ‌های گروه تراورتن در زمرۀ سنگ نمای ارزان قیمت قرار دارند. برندهای عباس آباد، حاجی آباد، ابیانه و طرق کاشان از مرغوب‌ترین تراورتن‌های نما محسوب می‌شوند. برای نمای رومی از سنگ مرمر سفید استفاده کنید. اگر قیمت مرمر برای شما بالاست، می‌توانید از تراورتن سفید نیز برای اجرای نمای رومی ساختمان خود استفاده کنید. علاوه بر قیمت مناسب، سبک بودن از دیگر مزیت‌های استفاده از تراورتن برای استفاده در نماهای ساختمان از جمله نمای رومی است. در خرید سنگ نمای ساختمان، به دوام و ماندگاری آن در برابر عوامل طبیعی از جمله باران‌های اسیدی و اشعه آفتاب توجه کنید.

شرکت کوهِ سنگ در تهران، ارائه دهندۀ انواع سنگ نما ساختمانی ارزان، ساده و لوکس است، از جمله:

 • سنگ نما رومی
 • سنگ نمای سفید
 • سنگ نما مصنوعی
 • سنگ نمای داخل خانه
 • سنگ نما ساده
 • سنگ نمای ارزان قیمت
 • سنگ نما عباس آباد
 • سنگ نما گرانیت، تراورتن، مرمر، سنگ چینی و بازالت.

قیمت هر متر مربع سنگ نما ساختمان

قیمت سنگ نما ساختمان به موارد زیر بستگی دارد.

 1. نوع سنگ: مرمر، تراورتن، گرانیت، سنگ چینی، بازالت.
 2. رنگ سنگ: سنگ های سفید یکدست و روشن و همچنین سنگ‌های مشکی قیمت بالاتری دارند.
 3. برش سنگ: برش سنگ در ابعاد کوچک، تأثیر بسزایی در کم شدن قیمت آن دارد.
 4. ابعاد سنگ: طول سنگ های نما اغلب 40 سانتی‌متر است. طول‌های بیشتر از این، قیمت بالاتری دارند؛ زیرا طول بیشتر سنگ، یکپارچگی بیشتر نما را در پی دارد.
 5. فراوری سنگ: هر قدر در فراوری سنگ از مواد باکیفیت‌تری استفاده شود، قیمت سنگ بالاتر خواهد رفت. تراورتن از جمله سنگ‌هایی است که برای پوشاندن منافذ و ایجاد براقیت، با رزین اپوکسی فراوری می‌شود.

فاکتورهای مهم برای خرید سنگ نما ساختمان

در خرید سنگ نمای ساختمان به این موارد توجه کنید:

 • وزن سنگ؛ هر قدر کمتر باشد بهتر است.
 • میزان جذب آب؛ هر قدر کمتر باشد بهتر است.
 • تخلخل؛ وجود تخلخل در چسبندگی بهتر سنگ به دیوار بسیار مؤثر است.
 • مقاومت در برابر شرایط جوی از جمله بارندگی، رطوبت و نور آفتاب.

سؤالات متداول در مورد سنگ نما

 • سنگ های نمای طبیعی در کدام گروه یا دسته از سنگ ها قرار دارند؟ رسوبی (تراورتن، کوارتزیت)، آذرین (گرانیت، بازالت) و دگرگونی (مرمر).
 • مقاوم‌ترین و سرسخت‌ترین سنگ برای نمای ساختمان‌ها چه سنگی است؟ سنگ گرانیت و کوارتزیت.
 • کدام سنگ سهولت بهتری برای چسبیدن به دیوار دارد؟ تراورتن و در درجۀ بعد بازالت (به دلیل تخلخل موجود در این دو نوع سنگ)
 • برای شهرهای شمالی و مناطق پُر بارش، کدام سنگ برای نما بهتر است؟ گرانیت‌های روشن، مرمر و سنگ چینی.
 • سنگ نمای تراورتن برای چه شهرهایی پیشنهاد می‌شود؟ اغلب شهرهای ایران به ویژه شهرهایی که بارندگی زیادی ندارند.
 • بهرین سنگ برای نمای رومی ساختمان چه سنگی است؟ در درجۀ اول مرمر و سپس تراورتن سفید ساده.
 • برای نماهای مدرن چه سنگی مناسب تر است؟ تراورتن و سنگ های مصنوعی روشن.
 • سنگ طبیعی تیره (مشکی، خاکستری و طوسی تیره) برای طرح دادن به نمای سازه چه سنگی است؟ بازالت.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاورۀ تخصصی با ما در شرکت کوهِ سنگ تماس بگیرید: 09197562272، 66396090-021. پس از استعلام قیمت می‌توانید خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید. کارشناسان فروش ما بر اساس درخواست شما، یک پیش فاکتور برای شما ارسال خواهد کرد. پس از تأییدِ پیش فاکتور از سوی مشتری، فاکتور اصلی صادر می‌شود و بار به محل اجرای پروژه ارسال می‌گردد. کوهِ سنگ، سیگنالِ مثبتِ سنگ…

سنگ نما چیست؟

سنگ نما (به انگلیسی: facade Stone) به سنگ هایی گفته می‌شود که در ابعاد و اندازه‌های خاص برش داده می‌شوند و به عنوان یک پوشش، برای بخش بیرونی و ظاهر ساختمان استفاده می‌شوند. این سنگ‌ها می‌توانند طبیعی و یا مصنوعی باشند. هدف از استفاده از سنگ‌های نما، محافظت ساختمان در برابر عوامل طبیعی مثل آب و هوا و نور آفتاب است. علاوه بر این، ظاهری زیبا و چشمگیر به سازه بخشیده و ارزش آن را بالاتر می برد. نمای ساختمان اولین چیزی است که در یک ساختمان توجه بیننده را به خود جلب می‌کند. بنابراین، سنگی را انتخاب کنید که خانه یا ملک تجاری شما را تحسین برانگیز کند.

نمای سنگی یکی از رایج ترین نماهایی است که در ساختمان ها استفاده می‌شود. سنگ یک ماده طبیعی است که همیشه در دسترس انسان بوده و از دیرباز در ساخت و ساز استفاده می شده است. نمای سنگ باعث مجلل جلوه دادن ساختمان و افزایش طول عمر نمای ساختمان می‌گردد.

 انواع سنگ نما

انواع facade Stone برای نمای خارجی

 1. سنگ مرمر
 2. گرانیت
 3. تراورتن
 4. سنگ چینی
 5. کوارتزیت
 6. سنگ نما مصنوعی

انواع facade Stone برای نمای داخلی

سنگ نمای برای بخش های داخلی ساختمان نیز باید کمابیش شرایطی مشابه نمای سنگی بیرونی ساختمان داشته باشد،.اما از آنجا که در داخل، از شرایطی مانند باد و باران مصون هستند، حساسیت به برخی از ویژگی‌های سنگ کمتر است. بجز دیوارهای حیاط، نمای داخلی ساختمان بیشتر برای دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. بنابراین، بیش از استحکام و دوام سنگ، مواردی مانند رنگ، طرح و بافت آن مهمتر است.

مرمریت برای نمای خارجی ساختمان مناسب نیست؛ زیرا در برابر سایش، ضربه، بارندگی، رطوبت و نور خورشید کم مقاوم است. اما برای نمای داخلی مثل پارکینگ هایی که محوطه پوشیده دارند، می‌تواند استفاده شود.

سنگ نما سفید ساده با سنگ چینی

سنگ چینی ثبات رنگی خوبی داشته و رنگ برندهای مختلف آن اغلب سفید است. این سنگ، به دلیل ظاهر زیبا، جذاب و لوکس خود، مورد توجه سازندگان ساختمان‌ها قرار رفته است. برای اجرای سنگ چینی به عنوان نما، نیاز به اسکوپ است. پیشنهاد می‌شود سنگ چینی را برای بخش‌هایی از نما استفاده کنید که کمتر در معرض عوامل طبیعی، به ویژه بارش قرار دارند. اگر در صدد خرید سنگ نمای سفید ساده برای ساختمان خود هستید، پیشنهاد قطعی ما به شما، سنگ چینی است. قیمت مناسب این سنگ در کنار زیبایی و جذابیت چشم نواز آن، جای هیچ وقفه‌ای باقی نمی‌گذارد!

سنگ مرمر برای نمای ساختمان

مرمر سنگ محبوبی است که همیشه توجه همه را به خود جلب می کند. این سنگ به دلیل داشتن ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی، سرما و گرما، باران و … برای نمای بیرونی مناسب است. از طرفی به دلیل درخشندگی و زیبایی برای فضای داخلی نیز کاربرد فراوانی دارد. نکته مهم دیگر نگهداری آسان آن است. تنها ایراد این سنگ لوکس، بالاتر بودن قیمت آن نسبت به سایر سنگ‌هاست.

نما گرانیت

گرانیت نیز همانند مرمر برای نمای بیرونی مناسب است. زیرا مقاومت خوبی در برابر ضربه، سایش و خش دارد. علاوه بر این، بیشتر انواع گرانیت در برابر سرما، گرما، نور خورشید و رطوبت مقاوم هستند. این سنگ به طور موثری در شرایط آب و هوایی نامساعد مقاومت می‌کند. گرانیت های طوسی و روشن، نمودی زیبا به ظاهر ساختمان می بخشد و با گذر زمان، از چشم نمی‌افتد.

سنگ نما تراورتن

دلیل مناسب تر بودن برخی از سنگ ها برای قسمت های خاص ساختمان، ویژگی‌های منحصر به فرد هر سنگ و همچنین شرایط آن قسمت از ساختمان است. سنگ تراورتن یکی از پرطرفدارترین سنگ های نمای بیرونی ساختمان است. دلیل این محبوبیت، وجود منافذ مناسب در این سنگ است. این منافذ به افزایش چسبندگی سنگ به دیوار کمک می‌کند. بنابراین، بدون نیاز به اسکوپ، به راحتی با سیمان به دیوار می‌چسبد. همین امر، قیمت و هزینه های اجرای نما را کاهش می‌دهد. از دیگر مزیت‌های خرید تراورتن برای نمای ساختمان، این است که این سنگ در برابر عوامل طبیعی، سرما، گرما، نور خورشید و رطوبت مقاوم بوده، تنوع رنگی و طرح بندی خوبی داشته و قیمت آن نیز مناسب دارد.

اگر در صدد خرید تراورتن برای نمای سازه خود هستید، خوب است بدانید که این سنگ به رنگ‌های کرم، بژ، شکلاتی و طوسی و خرمایی موجود است. تراورتن موجدار و ابر و بادی نیز موجود است که اغلب برای نمای رومی مناسب است. مورد اخیر به دلیل رنگ روشن تر، قیمت بالاتری دارد. سنگ نمای تراورتن عباس آباد، از بهترین برندهای تراورتن برای اجرای نمای ساختمان است.

سنگ نمای رومی سفید

نمای رومی یکی از با قدمت ترین سبک‌ها در اجرای نمای ساختمان است. این سبک برگرفته از نمای ساختمان‌ها از شهر روم است. زیرا منشاء این طرح نما از شهر روم ایتالیا است. کشوری که به استفاده از مرمر و سنگ‌های آهکی زبانزد است و معادن مرمر مرغوبی نیز دارد. با توجه به اینکه ایتالیا از جمله کشورهای پیشتاز در استخراج و استفاده از سنگ مرمر است، برای نماهایی که در آن زمان اجرا می‌کردند، از سنگ مرمر استفاده می‌شد. از این رو، زمانی که صحبت از نمای رومی می شود، ناخودآگاه پای سنگ مرمر به میان می‌آید. اگر از رنگ سفید این سنگ لوکس استفاده کنید، زیبایی و جذابیت نمای ساختمان خود را چند برابر خواهید کرد.

به طور کلی، نمای رومی حس تجلل و لاکچری بودن را القا می‌کند. به دلیل بالا بودن قیمت سنگ مرمر، برخی از کارفرمایان از تراورتن و سنگ چینی برای اجرای نمای رومی استفاده می‌کنند. می‌توانید از تراروتن های معروف و باکیفیت عباس آباد، حاجی آباد، آتشکوه و کاشان استفاده کنید که مقاومت خوبی دارند.

سنگ نما مصنوعی

امروزه از سنگ های مصنوعی برای نمای ساختمان ها استفاده می شود. وزن سبک، از مزیت های سنگ نمای مصنوعی است. اما آنچه که در استفاده از این سنگ ها برای نمای ساختمان ها بسیار مهم است، کیفیت سنگ است. کیفیت نیز مستلزم رعایت استانداردها در حین ساخت سنگ مصنوعی و بکارگیری تخصص و علم در این حوزه است. دوام و ماندگاری رنگ سنگ‌ها در مورد سنگ های مصنوعی رنگی از موارد قابل توجه است. اگر در صدد خرید سنگ نما مصنوعی هستید، باید به نکات زیر توجه نمایید:

 • ضخامت استاندارد؛ این موضوع که سنگ های مصنوعی سبک وزن هستند و این یک مزیت است، صحیح می‌باشد. اما در کنار این سبکی وزن، باید به ضخامت سنگ نیز توجه داشته باشید. جرم حجمی 1200-1300 کیلوگرم مناسب و استاندارد است.
 • قدرت چسبندگیِ سنگ مصنوعی نما برای نصب بهتر.
 • میزان تخلخل سنگ.
 • استفاده از رزین در روکش و سطح سنگ مصنوعی که قرار است خریداری نمایید.

بتن یکی از ترکیبات اصلی برای ساخت سنگ نماهای مصنوعی است. همین امر سبب می‌شود تا سنگ‌های مصنوعی به خوبی با دوغاب موجود در سیمان ارتباط برقرار کنند و چسبندگی خوبی با سطح نمای ساختمان داشته باشند. دلیل این امر، یکسان بودن ضریب انبساط حرارتی بتن موجود در سنگ مصنوعی و دوغاب است.

بهترین سنگ های طبیعی برای نمای ساختمان

بهترین سنگ هایی که می‌توان از آن‌ها به عنوان سنگ نمای ساختمان استفاده کرد، تراورتن، گرانیت، مرمر و کوارتزیت است.

شرایط محیطی و عوامل جوی نقش تعیین کننده‌ای در انتخاب سنگ برای استفاده در نمای ساختمان دارند. گرانیت سخت‌ترین سنگ‌ طبیعی موجود در بازار است و به همین دلیل، به طور گسترده‌ای برای دیوارهای خارجی سازه ها استفاده می شود. به دلیل رنگ‌های زیبا و دانه‌بندی آن اغلب در مناطق سرد و مرطوب استفاده می‌شود.

سنگ‌های آهکی و ماسه‌سنگ‌ها برای استفاده در نمای بیرونی ایده‌آل هستند و ظاهری بسیار مینیمالیستی و متداول به هر ساختمانی می‌دهند. رنگ‌های سفید و کرم آن‌ها باعث می‌شود در معماری در منطقه مدیترانه به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرند.

مزیت های استفاده از سنگ برای نمای ساختمان

چرا از سنگ برای نمای داخلی و بیرونی ساختمان خود استفاده کنیم؟

 • زیبایی منحصر به فرد.
 • یک عایق صوتی محسوب می‌شود.
 • وجود رنگ های شیک جهت تناسب دادن با طرح نمای سازه.
 • مجلل جلوه دادن ساختمان و افزایش طول عمر نمای سازه.
 • قابلیت نظافت و تمیز شدن آسان؛ نمای ساختمان را می توان به راحتی شست و شو داد و جلوه‌ای تمیز به آن بخشید.
 • نگهداری آن ها آسان است و چرخۀ عمر طولانی دارند.
 • خاک، گرد و غبار و ذرات معلق در هوا نمی توانند وارد سطوح سنگ های صیقلی شوند. زیرا سطح صیقلی آنها به عنوان سپری در برابر ورود آلاینده‌ها عمل می‌کند.
 • سنگ های طبیعی با سبک های مختلف طراحی نما مثل سبک کلاسیک و مدرن مطابقت دارند.
 • سازه های نما سنگی طبیعی در مقایسه با نماهای شیشه‌ای، تنها به 30 درصد انرژی برای گرم شدن و خنک شدن نیاز دارند.

سنگ نمای خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 • زیبا و چشم نواز باشد.
 • مقاومت بالایی داشته باشد.
 • قابلیت چسبندگی آن بالا باشد.
 • در برابر شرایط آب و هوایی پایداری خود را حفظ کند.
 • وزن بالا نداشته باشد.

نکات مهم در انتخاب سنگ نما ساختمان

اگرچه در زمان خرید سنگ نما، ممکن است قیمت سنگ موضوعی باشد که به آن فکر کنید، اما برای انتخاب سنگ نمای ساختمان، اولین موردی که باید در نظر گرفته شود، شرایط جوی و محیطی منطقه است. سرما، گرما، نور خورشید، باران و آلودگی هوا از مهمترین عوامل آب و هوایی و محیطی هستند. به عنوان مثال در شهرهای آلوده امکان بارش باران اسیدی وجود دارد. بنابراین، نمای ساختمان باید در برابر اسیدها مقاوم باشد. همچنین منافذ سنگ باید به اندازه‌ای باشد که به دیوار بچسبد؛ در غیر این صورت ممکن است از سطح نما شده و سقوط کند که البته خطرناک نیز است.

نکته مهم دیگر، مقاومت سنگ در برابر سایش، خراش و جذب آب است. توجه به این مورد بخصوص در شهرهای پربارش به دلیل بارندگی و در شهرهای آلوده به دلیل نیاز به شستشوی نما، ضروری است.

اگر تمایل دارید از سنگ های تیره مشکی و طوسی به صورت ترکیبی با سنگ‌های روشن استفاده کنید، مرمر مشکی و بعد از آن بازالت گزینۀ خوبی هستند. منافذ موجود در سنگ بازالت ساختمانی، قابلیت چسبندگی آن به سطح نما را تسهیل می‌کند. اگر سبک بودن وزن سازه ساختمان مهم است، مرمر مشکی را در اولویت قرار دهید. در صورت استفاده از بازالت، آن را به صورت ترکیبی و صرفاً جهت تزئین، با سنگ‌های دیگر استفاده کنید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت انواع سنگ نما ساختمان سفید، ساده و رومی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت انواع سنگ نما ساختمان سفید، ساده و رومی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *