قیمت انواع سنگ سرویس بهداشتی، حمام و روشویی

قیمت سنگ سرویس بهداشتی، حمام و روشویی به جنس سنگ، مدل، برند و بخش مورد استفاده بستگی دارد. سنگ می‌تواند برای دیواره و کفپوش اجرا شود. بسته به اینکه بخواهید سنگ را برای کدام بخش خریداری کنید، قیمت ها متفاوت خواهد بود. برای دستشویی و به ویژه حمام که فضایی مرطوب‌تر است، سنگ‌هایی را خریداری نمایید که تخلخل نداشته باشد، در برابر آب و رطوبت مقاوم بوده و ثبات رنگ داشته باشد. سنگ مرمر، کوارتزیت، گرانیت و سنگ چینی، بهترین سنگ‌ها برای سرویس بهداشتی ایرانی و خارجی و همچنین روشویی هستند. برای کف حمام و سرویس بهداشتی سنگ‌های چکشی و اسکنه‌ای بهترین گزینه هستند؛ زیرا مانع از لیز خوردن می‌شوند. بافت و پرداخت‌های طبیعی سنگ‌های چکش خورده و اسکنه‌ای سطحی غیر لغزنده ایجاد می‌کنند. اگر تمایل دارید فضای حمام و سرویس بهداشتی‌تان بسیار تمیز و زیبا باشد، از اسلب‌های بوک مچ و یا فورمچ برای دیوار این بخش‌ها استفاده کنید.

نکات مهم خرید سرویس بهداشتی و حمام

قبل از انتخاب و خرید سنگ سرویس بهداشتی به چند نکته توجه کنید:

سنگی که قرار است خریداری کنید، برای کدام قسمت از حمام یا سرویس بهداشتی اجرا می‌شود؟ آیا می‌خواهید سنگ را به عنوان کفپوش استفاده کنید یا برای دیوارها و یا صرفاً برای دکوراسیون و زیباسازی؟ پیشنهادات متعددی از سوی کارشناسان فروش دریافت خواهید کرد؛ با ما تماس بگیرید: 09197562272؛ 66396090-021

پیشنهاد می‌کنیم از خرید تراروتن و مرمریت خودداری کنید؛ زیرا طبیعت و جنس این دو سنگ برای استفاده در چنین محیط هایی مناسب نیست. توضیحات بیشتر و علمی در این مورد، در ادامه مطلب ارائه شده است.

قیمت سنگ سرویس بهداشتی و حمام را پس از مشخص شدن بخش یا بخش‌های مورد نظرتان، از کارشناسان ما جویا شوید. کارشناسان شرکت کوهِ سنگ به بهترین نحو شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد و بهترین و باکیفیت‌ترین برندهای ایرانی و خارجی را به شما معرفی خواهند کرد.

استعلام قیمت سنگ سرویس بهداشتی

شرکت کوهِ سنگ فعال در ارائه دهندۀ انواع سنگ ساختمانی از جمله سنگ سرویس بهداشتی، روشویی و حمام، این محصول را با قیمت و کیفتی مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد. جهت استعلام قیمت روز این محصولات، با ما تماس بگیرید: 66396090-021 و یا 09197562272؛ کارشناسان فروش ما پس از راهنمایی شما، یک پیش فاکتور برایتان ارسال می‌کنند. در صورت تأئید پیش فاکتور از سوی شما، فاکتور اصلی برایتان صادر می‌شود. پس از وایز بخشی از وجه، هماهنگی های لازم جهت ارسال بار صورت می‌گیرد. بقیۀ وجه در محل تحویل بار به مشتری، دریافت می‌گردد. شما می‌توانید قیمت موارد زیر را از ما استعلام بگیرید:

 • قیمت سنگ سرویس بهداشتی ایرانی، طبی، فرنگی
 • قیمت سنگ سرویس بهداشتی طلایی
 • قیمت سنگ روشویی
 • قیمت اسلب سرویس بهداشتی
 • قیمت سنگ سرویس بهداشتی مرمر، گرانیت، کوارتزیت و سنگ چینی

سنگ سرویس بهداشتی چیست؟

به سنگ هایی که جهت استفاده در زیباسازی دیوارها و کف سرویس های بهداشتی اعم از دستشویی، روشویی و حمام استفاده می‌شوند، در کل سنگ سرویس بهداشتی گفته می‌شود. این سنگ‌ها باید فاقد تخلخل باشند و درصد جذب آب‌شان بسیار اندک باشد. سایر ویژگی‌هایی که یک سنگ باید داشته باشد تا بتوان آن را در سرویس های بهداشتی استفاده کرد، بدون آنکه آسیبی به آن وارد شود، در ادامه بیان شده است.

سنگ حمام، دستشویی و روشویی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مواد شیمیایی متعددی در سرویس بهداشتی و حمام استفاده می‌شود؛ از انواع صابون و شامپو گرفته تا مواد شوینده حمام مثل پودرهای شستشو، وایتکس، جوهر نمک و غیره. همۀ این مواد دارای خاصیت‌های شیمیایی قلیایی و اسیدی با درجات مختلف هستند. بنابراین، عقل حکم می‌کند سنگ سرویس بهداشتی و حمام از جنسی انتخاب شود که در برابر این مواد مقاومت کافی داشته باشد. ویژگی‌های لازم و مهم دیگر در ادامه لیست شده است.

 • ثبات رنگ داشته باشد.
 • در برابر نفوذ آب مقاومت مناسبی داشته باشد.
 • متخلخل و حفره دار نباشد. مواد شوینده، آب و آلودگی به راحتی به حفرات ورود می‌کند و باقی می‌ماند.
 • در مورد دیوار حمام و سرویس بهداشتی، سنگ ساب و صیقل کافی داشته باشد. ساب و صیقل کافی بر زیبایی سنگ‌های طبیعی تأثیر بسزایی ایجاد می‌کند.
 • برای استفاده در کف حمام و دستشویی، سنگ آنقدر ساب و صیقیلی نباشد که سبب لغزنده شدن سطح گردد.

چرا از سنگ برای سرویس بهداشتی استفاده کنیم؟

دلایل متعددی وجود دارد که سنگ‌های طبیعی را برای استفاده در حمام و سرویس بهداشتی، جزء نخستین و برترین گزینه های انتخابی قرار می‌دهد. سنگ از دیرباز به عنوان کاشی در دیوار و همچنین در کف سرویس‌های بهداشتی استفاده شده است؛ زیرا:

 • یک متریال طبیعی است و مصنوعات و موادّ سمی در آن وجود ندارد.
 • قابل شستشو است و این بسیار مهم است.
 • ماندگاری، دوام و طول عمر بالایی دارد و سال‌های سال برای شما کار می‌کند.
 • در ایجاد یک محیط بهداشتی، بهترین ماده محسوب می‌شود.
 • زیبایی خاص خود را دارد. سنگ طبیعی یکی از مواد شیک است که وقتی به دکور اضافه می‌شود، تجملاتی را از خود بروز می‌دهد!

جذابیت فریبنده سنگ های طبیعی باعث می‌شود نتوان از انتخاب و افزودن آنها به دکوراسیون حمام اجتناب کرد!

انواع سنگ سرویس بهداشتی (حمام، دستشویی و روشویی)

سنگ‌های مناسب که می‌توان برای حمام، دستشویی و روشویی استفاده کرد عبارتند از:

 1. سنگ مرمر (برای زیباسازی و دکوراسیون دیوار سرویس بهداشتی مناسب است).
 2. گرانیت (برای زیباسازی و دکوراسیون دیوار و محوطه سرویس بهداشتی و روشویی مناسب است).
 3. کوارتزیت (مناسب و مقاوم برای تمامی بخش های حمام، دستشویی و روشویی)
 4. سنگ چینی (برای زیباسازی و دکوراسیون دیوار سرویس بهداشتی مناسب است).

تمامی این سنگ‌ها برای ساختمان‌های لوکس، ویلاها، هتل ها و غیره پیشنهاد می‌شود. توضیحات بیشتر در مورد هریک از موارد بالا، در ادامه بیان شده است.

سنگ سرویس بهداشتی با مرمر

انتخاب سنگ مرمر برای سرویس بهداشتی یکی از پرطرفدارترین گزینه هاست. این سنگ اغلب در پروژه‌های ساختمانی لوکس استفاده می‌شود. زیرا سنگی به نسبت گران قیمت است و البته بادوام و به طور ذاتی، حس لوکس بودن به فضا منتقل می‌کند. اما نکات علمی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. این نکات در اینجا بیان کرده‌ایم.

مرمر یک سنگ دگرگونی مقاوم است؛ با این حال، به دلیل آنکه ماهیت و سنگ مادر آن، سنگ آهک است، ترکیبی آهکی دارد. ترکیبی سرشار از عنصر کلسیم در کنار کربنات که تشکیل کربنات کلسیم را داده است و این ترکیب در مقابل اسیدها و شوینده‌های اسیدی دچار آسیب می‌شود. بنابراین، اگر مرمر گزینه شما برای خرید سرویس بهداشتی است، در زمان تمیز کردن، از شوینده‌های اسیدی استفاده نکنید. مرمر در مقابل وایتکس که شوینده‌ای قلیایی است، مقاومت کافی دارد. می‌توانید بدون نگرانی، از مرمر برای سنگ کردن دیوار رختکن و دیوار سرویس بهداشتی استفاده کنید.

مرمر سفید هرات و کرمان از جمله برندهایی هستند که برای خرید سنگ سرویس بهداشتی به شما پیشنهاد می‌کنیم. در مورد پروژه‌های لوکس، پیشنهاد ما به شما استفاده از مرمرهای رنگی مثل مرمر سبز در ترکیب با رنگ سفید است.

سنگ سرویس بهداشتی با مرمر
سنگ مرمر برای حمام و سرویس بهداشتی

سنگ گرانیت برای سرویس بهداشتی، حمام و روشویی

گرانیت نیز از محکم‌ترین و مقاوم‌ترین سنگ‌های طبیعی است. مقاومت آن در برابر ضربه، حتی بیشتر از مرمر است. این سنگ در برابر شوینده‌های اسیدی نیز مقاوم است، با این حال، بهتر است بی دلیل از شوینده های اسیدی و قلیایی، به ویژه شوینده‌های بسیار قوی استفاده نکنید. اگر تمایل دارید از گرانیت به عنوان سنگ سرویس بهداشتی و حمام استفاده کنید، گرانیت های روشن را انتخاب کنید. زیرا در گرانیت‌های تیره، درصد کانی های حاوی آهن بالاتر است و همانطور که می‌دانید، آهن در برابر رطوبت، مستعد زنگ زدگی است و این ویژگی می‌تواند ظاهر سنگ را تحت تأثیر قرار دهد. گرانیت انتخاب مناسبی برای کانتر و روشویی حمام است. از گرانیت‌های ساب خورده، صیقلی و براق، برای روشویی و دیوارها استفاده کنید. گرانیت‌ها الگوهای متنوع و منحصر به فرد دارند که نمونه‌هایی از آن را می‌توانید در تصویر زیر ملاحظه کنید.

بهتر است از نوع براق و بسیار ساب خورده و صیقلی آن در کف حمام و توالت استفاده نشود؛ چون خطر لیز خوردن ایجاد می‌شود. برای کف، از گرانیت‌هایی که لغزندگی سطح‌شان با روش تیشه زنی برطرف شده است، استفاده کنید. گرانیت سفید نطنز برند مناسب و پیشنهادی ما به شماست.

سنگ گرانیت برای سرویس بهداشتی، حمام و روشویی

سنگ حمام و سرویس بهداشتی، گرانیت

سنگ چینی (کریستال) برای حمام و سرویس بهداشتی

سنگ چینی یا همان سنگ کریستال را می‌توان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای حمام و سرویس بهداشتی دانست. این سنگ آپشن‌های مناسب متعددی برای چنین مکان‌هایی دارد.

 • سنگ چینی زیبایی و مقاومت مناسبی دارد، زیبایی خاص آن کمتر از مرمر نیست و حس لوکس به محیط می‌بخشد؛ ضمن آنکه قیمت پایین‌تری هم نسبت به مرمر دارد.
 • تخلخل ندارد، بنابراین دغدغه‌ای برای اجرای آن در محیط های مرطوب وجود ندارد.
 • این سنگ‌ها به رنگ‌های روشن در طبیعت شکل می‌گیرند. رنگ روشن نماد زیبایی و تمیزی است. به ویژه برای محیط های بهداشتی که تمیزی و بهداشت مهم است، این یک آپشن مهم محسوب می‌شود.
 • شفافیت و خاصیت عبور نور از سنگ کریستال، فضایی زیبا در سرویس بهداشتی القا می‌کند.

سنگ چینی لایبید، الیگودرز، ازنا و نیریز پیشنهاد ما به شما جهت خرید سنگ سرویس بهداشتی کریستال است.

سنگ چینی (کریستال) برای حمام و سرویس بهداشتی

کوارتزیت بهترین انتخاب برای سنگ سرویس بهداشتی

از میان سنگ های طبیعی، می‌توان کوارتزیت را بهترین انتخاب برای خرید سنگ سرویس بهداشتی و حمام دانست. سنگی زیبا، بسیار مقاوم و سرشار از کوارتز. در این سنگ زیبا و شیک، یک حس مینیمالیستی وجود دارد. این سنگ متخلخل نیست؛ امتیاز بزرگ و ویژگی بسیار مهمی که برای مکان‌هایی مثل حمام و سرویس‌های بهداشتی بسیار مهم است. تمیز کردن و نگهداری آن آسان است و در مقابل شوینده‌ها مقاومت کافی دارد. این سنگ محبوب که از ماسه سنگ توسط نیروهای طبیعی قدرتمند تشکیل شده است، ظاهر کلاسیک مرمر و دوام استثنایی گرانیت را توأمان داشته و این ویژگی‌ها، آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای میز آشپزخانه و یا حمام تبدیل کرده است.

مرمریت و تراورتن نه!

مرمریت و تراورتن را از گزینه های خرید سنگ کف سرویس بهداشتی حذف کنید. مرمریت و تراورتن هر دو از جنس آهک هستند. به ویژه تراورتن که در شرایط رسوبی تشکیل شده و هیچگونه دما یا فشاری را هم تحمل نکرده تا تحت تأثیر آن‌ها اندکی مقاوم و متراکم‌تر گردد. همچنین، وجود حفرات در تراورتن، آن را به گزینه مناسبی برای انتخاب سنگ سرویس بهداشتی، حمام و روشویی تبدیل نمی‌کند. مرمریت نیز مقاومت جالب توجهی در برابر رطوبت، آب و مواد شوینده ندارد. ضمن آنکه هر دوی این سنگ ها در برابر شوینده های اسیدی آسیب پذیر هستند.

سنگ کف سرویس بهداشتی و حمام

در انتخاب سنگ کف سرویس های بهداشتی و حمام، همواره سه فاکتور مهم را در نظر بگیرید:

 1. لغزنده نبودن سنگ.
 2. جذب آب پایین.
 3. ثبات رنگ.
 4. مقاوم در برابر انواع شوینده‌ها.

سنگ طبیعی می‌تواند طراحی حمام شما را خاص کند. سنگ مرمر، گرانیت یا کوارتزیت زیبایی، دوام و مقاومت را برای کانتر، دیوارها یا کف حمام شما به ارمغان می آورد.

اسلب بوک مچ و فورمچ، سنگ سرویس بهداشتی شیک

در سال های اخیر، سازندگان ساختمان‌ها، به ویژه ساختمان‌های لوکس و ویلاها، توجه بیشتری به زیباسازی و تمیزتر بودن فضای حمام و سرویس های بهداشتی دارند. در این مورد، استفاده از سنگ‌های اسلب پیشنهاد ما به شماست. اسلب های بوک مچ و فور مچ جلوۀ زیبایی به فضای داخلی حمام و سرویس بهداشتی می‌بخشند. علاوه بر زیباییِ خاص، راحت بودن نصب و سرعت نصب بالا، از مزیت های دیگر از اسلب‌های بوک مچ و فور مچ جهت استفاده به عنوان سنگ سرویس بهداشتی است.

سنگ روشویی

انتخاب نوعِ سنگ روشویی بسیار مهم است. زیرا روشویی بیشتر از حمام و کف سرویس بهداشتی در معرض آب و مواد شوینده قرار دارد. مواد شوینده ای که همواره با روشویی در تماس هستند، اغلب صابون است. صابون‌ها اغلب ماهیت تقریباً قلیایی دارند (pH= 8-10). پس باید سنگی را انتخاب کنید که در برابر قلیاها مقاوم باشند. مرمر، سنگ چینی در این مورد در گزینه‌های نخست انتخابی قرار می‌گیرند. اگر سنگ روشویی شما از جنس مرمر و سنگ چینی است، می‌توانید برای تمیز کردن آن، علاوه بر پودرهای شوینده، از وایتکس (محلول‌های سفید کننده) نیز استفاده کنید. اما هرگز از شوینده های اسیدی استفاده نکنید؛ زیرا به این نوع سنگ‌ها آسیب می‌رساند.

گرانیت و کوارتزیت جزء دیگر گزینه‌های انتخابی شما برای سنگ روشویی هستند. دو سنگ سرسخت و بسیار مقاوم که در برابر مواد اسیدی هم می‌توانند مقاومت خوبی نشان دهند. اگر از گرانیت استفاده می‌کنید، از گرانیت‌های سفید و روشن برای سنگ روشویی استفاده کنید؛ زیرا مقاومت‌شان در برابر رطوبت بهتر است. کوارتزیت حتی بهتر از گرانیت می‌تواند عمل کند.

به طور کل، از هر سنگ طبیعی که برای روشویی استفاده می‌کنید، سعی کنید برای شستشوی روشویی، از شوینده‌های شیمیایی قوی استفاده نکنید. همچنین، سنگ روشویی باید به خوبی صیقل داده شده باشد سطح آن از صافی و براقیت کافی برخوردار باشد تا هم مقاومت خوبی داشته باشد و هم شستشوی آن راحت‌تر شود.

بوراکس و جوش شیرین، جزء تمیزکننده‌های قلیایی هستند؛ اما به اندازۀ وایتکس و آمونیاک، قوی نیستند. پس می‌توانند گزینه‌های خوبی برای تمیز کردن سنگ سرویس بهداشتی و روشویی و ضدعفونی کردن‌شان محسوب شوند. علاوه بر این‌ها، پاک کننده‌هایی وجود دارد که مخصوص تمیز کردن سنگ ها هستند. pH این پاک کننده ها در محدودۀ خنثی است تا برای انواع سنگ ها سازگار و قابل استفاده باشد.

سنگ روشویی
سنگ روشویی؛ گرانیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت انواع سنگ سرویس بهداشتی، حمام و روشویی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت انواع سنگ سرویس بهداشتی، حمام و روشویی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *