قیمت سنگ کابینت سفید، مشکی، طوسی طبیعی و کورین

قیمت سنگ کابینت و اپن آشپزخانه بسته به رنگ (سفید، مشکی، طوسی) و نوع آن (مرمر، کوارتزیت، کورین، گرانیت) متغیر است. میزان رگه‌های موجود در سنگ نیز بر قیمت مؤثر است. رگه‌های زیاد، موجب ارزان شدن و پایین آمدن قیمت می‌گردد. به عنوان مثال، هر قدر میزان رگه های موجود در سنگ مرمر روی کابینت بیشتر باشد، قیمت آن پایین‌تر خواهد شد. وجود سنگ های طبیعی بر روی کابینت و اپن، جلوۀ زیبا و چشمگیری به آشپزخانه شما می‌بخشد. دوام و ماندگاری بالای این سنگ‌ها و قابلیت شستشو و تمیز کردن راحت آن‌ها، یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. جای هیچ نگرانی باقی نمی‌گذارد و محدودیت‌هایی که رویه‌های چوبی و MDF از نظر شستشو دارند، دیگر وجود ندارد. اما بهترین سنگ برای اپن و کابینت آشپزخانه کدام است؟ با کوهِ سنگ همراه باشید.

قیمت سنگ کابینت و اپن

قیمت سنگ روی کابینت به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع سنگ: به عنوان مثال، قیمت گرانیت نسبت به مرمر ارزان تر است.
 • رنگ سنگ: قیمت سنگ اپن مشکی نسبت به رنگ‌های سفید و طوسی اندکی بالاتر است.
 • ابعاد سنگ: بدیهی است که هر قدر ابعاد و متراژ سنگ بیشتر باشد، قیمت خرید نیز افزایش خواهد یافت.
 • فراوری سنگ.
 • میزان ساب خوردگی و صیقل: ساب و صیقل مناسب و باکیفیت، زیبایی، جلوه و شکوهِ سنگ را دو چندان می‌کند. همچنین قابلیت شستشوی آن را بهتر و آسانتر می‌کند.
 • انتخاب سنگ طبیعی یا سنگ مصنوعی؛ سنگ طبیعی طول عمر بیشتر و دوام بهتری نسبت به سنگ مصنوعی دارد. از این رو از نظر قیمت نیز هزینه خرید آن بالاتر است.

سؤالات متداول در خرید سنگ کابینت

 • سنگ کابینت خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ متخلخل نباشد، جذب آب آن پایین باشد، لک نگیرید.
 • بهترین سنگ برای کابینت و اپن چه سنگی است؟ مرمر، گرانیت و کوارتزیت هر سه بهترین گزینه‌ها برای خرید این محصول هستند.
 • آیا تراورتن و مرمریت برای روی کابینت آشپزخانه مناسب هستند؟ خیر؛ به دلیل تخلخل و جذب آب بالا خریدشان برای این مورد توصیه نمی‌شود.
 • برای خرید سنگ مشکی روی کابینت، چه سنگی وجود دارد؟ گابرو که در بازار به آن گرانیت مشکی می‌گویند.
 • بهترین سنگ کابینت سفید و طوسی کدام است؟ سفید مرمر و طوسی گرانیت و در درجۀ بعد سنگ چینی (سفید).

نکته مهم در خرید سنگ کانتر و کابینت آشپزخانه

میزان قابلیت جذب آب، یکی از ویژگی‌های تمامی سنگ‌هاست. قابلیت جذب آب هر سنگی بسته به جنس آن، متفاوت است. با توجه به اینکه میزان جذب سنگ های مرمریت و تراورتن، نسبت به سایر سنگ‌ها بالاتر است، از خرید آن‌ها برای رویه کابینت خودداری کنید. حتی اگر در صدد خرید سنگ ارزان برای کابینت های خود هستید. یک استثنا نیز در مورد گرانیت های ایرانی وجود دارد. از میان برندهای داخلی، گرانیت مشهد را برای روی کابینت آشپزخانه پیشنهاد نمی‌کنیم. زیرا این برند جذب آب بالایی دارد. اما می‌توانید برای روی میز و کانتر در فضایی غیر از آشپزخانه آن را استفاده کنید.

خرید اینترنتی سنگ کابینت

در این مقاله، تمامی اطلاعات و نکات لازم برای انتخاب رویه کابینت سنگی ارائه شده است. پیشنهاد می‌کنیم مطلب را به طور کامل مطالعه نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره و دریافت قیمت روز این محصولات، با ما تماس بگیرید. همچنین می‌توانید برای خرید اینترنتی سنگ کابینت، با شمارۀ 09197562272 و یا 66396090-021 تماس حاصل فرمایید. تخصصی‌ترین مشاوره در زمینۀ سنگ را از ما دریافت کنید؛ کوهِ سنگ، سیگنالِ مثبتِ سنگ!

سنگ کابینت سفید

اگر تمایل به خرید سنگ سفید رنگ برای کابینت های آشپزخانه خود دارید، بهترین گزینه‌های پیش روی شما عبارتست از:

 • سنگ گرانیت سفید
 • کوارتزیت
 • سنگ مرمر
 • سنگ های مصنوعی سفید رنگ

سنگ کابینت و اپن مشکی و طوسی

اگر تمایل به خرید سنگ مشکی برای کابینت های آشپزخانه خود دارید، بهترین گزینه‌های موجود برای انتخاب عبارتست از:

 1. گابرو که البته در بازار خرید و فروش سنگ ممکن است آن را با نام گرانیت مشکی به شما معرفی کنند.
 2. گرانیت نطنز و گرانیت نهبندان از جمله سنگ های طوسی و مقاومی هستند که می‌توانید برای رویه کابینت آشپزخانه و همچنین کانتر انتخاب کنید. گرانیت مشهد به دلیل آنکه جذب آب بالایی دارد، برای استفاده در آشپزخانه توصیه نمی‌شود.
سنگ کابینت و اپن مشکی و طوسی
سنگ کابینت و اپن مشکی و طوسی

کوارتزیت سنگی با ماندگاری بالا

سنگ کابینت کوارتزیت که البته ممکن است آن را با نام سنگ کابینت کوارتز نیز بشنوید، بهترین سنگ طبیعی و اولین گزینه پیشنهادی ما به شما برای خرید سنگ رویه کابینت است. اما چرا؟ کوارتزیت سنگی است که بیش از 90 درصد کانی‌های تشکیل دهندۀ آن از کوارتز است. یک کانی بسیار مقاوم در برابر فشار و خط و خش که در برابر مواد و شوینده‌های اسیدی نیز پایدار بوده و به راحتی قابل شستشو است. اگر تصمیم به خرید سنگی روشن برای آشپزخانه خود دارید، کوارتزیت را در لیست انتخاب‌های خود قرار دهید.

سنگ کابینت و اپن گرانیت

گرانیت یک گزینه و انتخاب دیرینه برای سنگ کانتر و کابینت است و همواره مورد استفاده بوده است؛ چه کابینت و کانتر آشپزخانه و چه در آزمایشگاه‌ها، درمانگاه ها و بیمارستان‌ها. شما می‌توانید این سنگ را بدون دغدغه، سال‌ها بر روی کانتر و کابینت خود داشته باشید. مقاومت خوب در برابر فشار و خط و خش و قابلیت شستشوی آسان، از مزایای این سنگ است. می‌توانید از گرانیت سفید به عنوان سنگ کابینت سفید استفاده کنید. خرید گرانیت طوسی نیز بهترین انتخاب به عنوان سنگ طوسی برای کابینت و کانتر آشپزخانه است.

سنگ کابینت گرانیت
سنگ کابینت؛ گرانیت

مرمر انتخابی ناب برای سنگ کابینت

مرمر نیز از گزینه‌های نام آشنا و قدمت داری است که سال هاست به عنوان سنگ کانتر و کابینت مورد استفاده قرار دارد. رنگ سفید و رگه‌های طوسی، سبز، آبی و گاه مشکی آن، طرحی زیبا به سنگ می‌بخشد. اگر در صدد خرید سنگ کابینت سفید هستید، مرمر از دیگر گزینه‌های پیش روی شما برای انتخاب است. قیمت سنگ مرمر نسبت به گرانیت و مرمریت بالاتر است. در مورد آشپزخانه یا کانترهایی که همواره احتمال برخورد اجسام بسیار سنگین به رویۀ کابینت وجود دارد یا در مورد کانترهای آزمایشگاهی که با مواد اسیدی سر و کار دارند، مرمر را پیشنهاد نمی‌کنیم. زیرا افتادن اجسام بسیار سنگین، موجب شکسته شدن این سنگ می‌شود. مواد اسیدی نیز موجب خوردگی مرمر می‌گردد. در مورد آشپزخانه‌های با دکوراسیون لوکس، کلاسیک و مدرن، مرمر پیشنهاد می‌شود و بهترین انتخاب است.

سنگ کابینت سفید؛ مرمر
سنگ کابینت سفید؛ مرمر

سنگ مصنوعی کورین برای کابینت

کورین یک سنگ مصنوعی است که امروزه به عنوان یکی از گزینه‌ها برای سنگ کابینت تبدیل شده است. این سنگ مزیت و ویژگی‌های مثبتی دارد؛ از جمله:

 • تنوع بالا در طرح و رنگ
 • سطح صیقلی و بدون درز
 • قابلیت تمیز کردن آسان.
 • مقاومت قابل قبول در برابر نفوذ آب.
 • خاصیت آنتی باکتریال که مانع از تجمع میکروب‌ها و رشد باکتری و قارچ می‌گردد.

با وجود مزایای بالا، کورین نقطه ضعف‌هایی نیز دارد؛ از جمله آنکه در برابر خط و خش، فشار زیاد و حرارت به اندازۀ سنگ‌های طبیعی مقاوم نیست.

چرا از سنگ برای روی کابینت و اپن استفاده کنیم؟

سنگ طبیعی برای روی کابینت و کانتر مزیت‌هایی دارد که باعث می‌شود همواره به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها در انتخاب رویه کابینت مورد توجه باشد. این مزیت‌ها در ادامه بیان شده است.

 • قابلیت شستشو: قابلیت شستشو یک مزیت بسیار مهم برای سنگ آشپزخانه محسوب می‌شود. سنگ‌های طبیعی این مزیت را دارا هستند. سنگ آشپزخانه همواره در معرض مواد چرب و روغنی، مایعات و مواد غذایی است. بنابراین، همواره نیاز است تا با دستمال پاک شود و گاه شسته شود. نکته اینکه در رابطه با سنگ مرمر از شوینده های اسیدی استفاده نکنید.
 • مقاوم در برابر حرارت: مقاومت خوب سنگ های طبیعی در برابر حرارت، مشکلی را از این بابت ایجاد نمی‌کند. اگر مجبور شدید قابلمه، تاوه یا ظرف داغ را روی سنگ قرار دهید، آسیبی به سنگ وارد نمی‌شود؛ گرچه توصیه می‌کنیم همواره ظروف داغ را بر روی یک ظرف یا پوشش عایق قرار دهید و مستقیم بر روی سنگ قرار ندهید.
 • مقاوم در برابر خط و خش: برخورد چاقو، اجسام تیز و برنده و افتادن و پرتاب شدن اجسام روی سنگ‌هایی که به عنوان سنگ رویه کابینت معرفی کردیم، مشکلی به لحاظ خط و خش ایجاد نخواهد کرد.
 • دوام طولانی: سنگ های رویه کابینت دوام طولانی و مقاومت خوبی دارند که این امر از نظر اقتصادی نیز برای مصرف کننده یک امتیاز مثبت است.
 • زیبایی: زیبایی همواره حرف اول را در ارتباط با استفاده از سنگ‌ها می‌زند. زیبایی که گرانیت، مرمر، کوارتزیت به عنوان سنگ کابینت برای کابینت‌های آشپزخانه شما به ارمغان می‌آورند، چشمگیر و قابل تحسین است.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت سنگ کابینت سفید، مشکی، طوسی طبیعی و کورین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت سنگ کابینت سفید، مشکی، طوسی طبیعی و کورین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *